1 gün önce Gündem

Elon Musk, Trump destekçisi America PAC adlı komiteye ayda yaklaşık 45 milyon dolar bağış yapmayı planlıyor. Bu büyük destekle Musk, Trump'ın başkanlık kampanyasına önemli katkı sağlayacak.

2 gün önce Yaşam

Emine Erdoğan, Aşure Günü dolayısıyla Kerbela şehitlerini andı. Sosyal medya mesajında kardeşlik ve bereket vurgusu yaparak, ibadetlerin kabul olması dileğinde bulundu.

2 gün önce Gündem

MEB, YKS tercihlerinde öğrenci ve velilere rehberlik edecek 'Tercih Süreci Ebeveyn Kılavuzu' yayımladı. Kılavuzda üniversite seçimleri, burslar ve diğer geçiş imkanları gibi önemli bilgiler yer alıyor.

2 gün önce Gündem

YÖK Başkanı Erol Özvar, YKS sonuçlarına göre tercih yapacak adaylara yapay zeka gibi yeni programları incelemelerini tavsiye etti. Özvar, tercihlerin ilgi alanlarına uygun yapılması gerektiğini vurguladı.

5 gün önce Gündem

Muğla'nın Ula ilçesinde freni boşalan tur otobüsü park halindeki araçlara çarptı. Kazada Melisa Gültekin ve Necla Doğu hayatını kaybetti, 3'ü ağır 32 kişi yaralandı.

5 gün önce Gündem

İsrail’in Gazze'deki Han Yunus kentine düzenlediği hava saldırısında 71 kişi öldü, 289 kişi yaralandı. Filistin Kızılayı, 102 yaralının hastanelere taşındığını bildirdi.

5 gün önce Gündem

İzmir'de sağanak yağış sırasında elektrik akımına kapılan İnanç Öktemay ve Özge Ceren Deniz hayatını kaybetti. Savcılık inceleme başlattı, mazgalların açılması ve elektrik kaçağının nedeninin araştırılması için çalışmalar sürüyor.

5 gün önce Ekonomi-Finans

Hazine ve Maliye Bakanlığı, yüksek harcama yapan ancak düşük gelir beyan eden kişileri yakın takibe aldı. Vergi müfettişleri, lüks tüketim ve IBAN üzerinden tahsilat yapanları mercek altına alarak detaylı incelemelere başladı.

3 hafta önce Spor

Trabzonspor, Ozan Tufan ile 3+1 yıllık sözleşme imzaladı. Törende konuşan Tufan, başarıya odaklandığını ve taraftar desteğiyle heyecanlandığını ifade etti.

3 hafta önce Gündem

Yüksek Seçim Kurulu, 2023 nüfus verilerine göre milletvekili sayılarında değişiklik yaptı. Bursa, Eskişehir, Tunceli ve Bayburt'un vekil sayıları artarken, İstanbul ve Hatay'ın azaldı.